31 C
Colombo
Friday, July 10, 2020
මුල් පිටුව උණුසුම් පුවත් "අපි වැදගත් දෙයක් කරන්න හැදුවහම තමයි පරිසරය මතක් වෙන්නේ"- ජනපති රාජ්‍ය නිලධාරිනියව...

මීගමුව ආශ්‍රිත කඩොලාන පරිසර පද්ධතියක් විනාශකිරීමට එරෙහිව රාජ්‍ය නිලධාරිනියක් විසින් ධීවර රාජ්‍ය අමාත්‍ය සනත් නිශාන්ත මහතා ඇතුළු ප්‍රදේශවාසීන් පිරිසකට එරෙහිව දැඩි ප්‍රතිචාරයක් දක්වන වීඩියෝ පටයක් මේ දිනවල සමාජ මාධ්‍ය ඔස්සේ සංසරණය වෙමින් පවතියි.

මෙම රාජ්‍ය නිලධාරිනියගේ හැසිරීම ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතාගේ දැඩි විවේචනයට ලක්විය. “හොඳ වැඩක් කරන්න හදනකොට තමයි හැමෝටම පරිසරය මතක් වෙන්නේ. මීට කලින් පරිසරය විනාශ කරලා නැද්ද කවුරුත්? එතකොට දැන් කෑ ගහන රාජ්‍ය නිලධාරීන් කොහෙද හිටියේ?” යනුවෙන් චෝදනා කරමින් ජනපතිවරයා රාජ්‍ය නිලධාරිනියගේ ක්‍රියා කලාපය දැඩිව විවේචනය කර සිටියේය.

කෙසේ වෙතත් පරිසරයට දේශපාලකයන් සිදු කරන හානිය පිළිබඳව රාජ්‍ය නිලධාරීන් මෙන්ම සාමාන්‍ය ජනතාවද විරෝධය ප්‍රකාශ කරන්නට පටන් ගත්තේ අද ඊයක සිට නොවන බව ජනපතිවරයාට මතක නැත. ඇතැම්විට ඒ ඔහු මෙරට ජීවත් වුණේ නැති නිසා වන්නට ඇත.

ඇමරිකානු පුරවැසියෙකුට මෙරට කඩොලාන වලට ‘හෙන ගැහුවත්’ ඇති වැඩක් නැති බව ජනාධිපතිවරයාගේ මෙම ප්‍රකාශයෙන් පැහැදිලි වන බව මේ පිලිබඳ අදහස් දැක්වූ පරිසරවේදියෙකු සඳහන් කර සිටියේය. එහෙත් ඔහු පෙන්වා දුන්නේ මෙම සිදුවීම සිදුවන්නට සති කිහිපයකට පෙර ඇමරිකාවේ ප්‍රධානම රූපවාහිනී නාලිකාවක් වන CNN නාලිකාවේ පිරිසක් ලංකාවට පැමිණ මෙරට කඩොලාන වල වැදගත්කම හා ඒවා සිටුවන්නට ගන්නා වෙහෙස පිළිබඳව වාර්තාමය වැඩසටහනක් ද සිදුකළ බවයි. එම වාර්තාමය වැඩසටහන පහතින්,

Leave a Reply

අදහසක් තබා යන්න

කරුණාකර ඔබගේ අදහස් ඇතුළත් කරන්න.
කරුණාකර ඔබගේ නම ඇතුලත් කරන්න

- Advertisment -

ජනප්‍රිය ලිපි

නාත්තණ්ඩියට ආ උපදේශිකාවට කොවිඩ් නිසා බස්වල ගිය මිනිස්සු සොයා මෙහෙයුම්

මත්ද්‍රව්‍යවලට ඇබ්බැහිවූවන් පුනරුත්ථාපනය කරන කන්දකාඩු පුනරුත්ථාපන මධ්‍යස්ථානයෙන් ඊයේ (09දා) කොවිඩ් ආසාදිතයන් 56ක් හමුවීමත් සමග එම මධ්‍යස්ථානය ජංගම රෝහලක් බවට පත් කිරීමට පියවර...

එක්සත් අරාබි එමීර් රාජ්‍යයේ සිට ලාංකිකයින් පිරිසක් දිවයිනට

එක්සත් අරාබි එමීර් රාජ්‍යයේ රැඳී සිටි ශ්‍රි ලාංකිකයන් 278 දෙනෙකු ශ්‍රී ලන්කන් ගුවන් සේවයේ විශේෂ ගුවන් යානයකින් දිවයිනට පැමිණ තිබේ. අද (10) අලුයම...

ඉන්දියානු පිළිකා එන්නත මිලදී ගන්න පවිත්‍රා සූදානම් වෙයි

පිළිකා රෝගීන් සඳහා ලබා දෙන ඖෂධ එන්නත් කුප්පි දෙළොස් දහස් පන්සියයක් ඉන්දියානු සමාගමකින් මිලදී ගැනීම සඳහා සෞඛ්‍ය ඇමැති පවිත්‍රා වන්නිආරච්චි ඉදිරිපත් කළ...

නිරෝධායන කාලයේ නොගෙවූ ණය වලට ජනතාවගෙන් අමතර පොළියක් අය කරන්න අනුමැතිය

කොවිඩ් වසංගත තත්ත්වය හේතුවෙන් රජය ලබාදුන් සහන කාලයේදී ගනුදෙනුකරුවන් නොගෙ වූ ණය වාරික වෙනුවෙන් සියයට හතක උපරිමයකට යටත්ව අතිරේක පොලියක් අයකර ගැනීමට...

පාඨක අදහස්