31 C
Colombo
Friday, October 30, 2020
මුල් පිටුව උණුසුම් පුවත් දැරියක් හා චීන කතක් දූෂණය කළ පොහොට්ටු මන්ත්‍රී නිදහස් කරන්නැයි අගමැති නීතිපතිට...

චීන ජාතික කාන්තාවක් දූෂණය කිරීම සම්බන්ධයෙන් ඊයේ (05) දිනයේදී අත් අඩංගුවට ගත් ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණේ හිටපු දකුණු පළාත් සභා මන්ත්‍රී වීරසිංහ ආරච්චිගේ ක්‍රිෂාන්ත පුෂ්පකුමාර නොහොත් රත්තරං සහ ඔහුගේ රියදුරු වන විතානගේ කැලුම් සමීර නොහොත් සුදා යන සැකකරුවන් ඇප මත මුදාහැරීමට ගාල්ල මහේස්ත්‍රාත් අධිකරණය ඊයේ නියම කළේය.

2018 වසරේදී ශ්‍රී ලංකාවට පැමිණි 36 හැවිරිදි චීන ජාතික කාන්තාවක් මන්ත්‍රී ක්‍රිෂාන්ත පුෂ්පකුමාරව හඳුනාගෙන ටික දිනක් ඔහුගේ නිවසේත්, ගාල්ල කළුවැල්ලේ තවත් නිවසකත් නතර වී සිට ඇති අතර එම කාලසීමාව තුළ මෙම කාන්තාව මන්ත්‍රීවරයා සහ ඔහුගේ රියදුරු අතින් දූෂණයට ලක්ව ඇත.

මෙම කාන්තාවට ගාල්ල පොලිසියේ කාන්තා හා ළමා කාර්යාංශයට පැමිණිලි කර දීර්ඝ කාලයක් ගතව තිබුණ ද මන්ත්‍රීවරයාට එරෙහිව කිසිදු ක්‍රියාමාර්ගයක් නොගැනුණු අතර ඇය විසින් මේ පිළිබඳ සඳහන් කරමින් ෆේස්බුක් සමාජ මාධ්‍ය ජාලයෙහි වීඩියෝවක් ද පළ කර තිබිණි.

කෙසේවෙතත් අවසානයේ නීතිපති උපදෙස් මත ඊයේ දිනයේදී මන්ත්‍රීවරයා සහ රියදුරු අත් අඩංගුවට ගෙන අධිකරණයට ඉදිරිපත් කර තිබුණු අතර ඔවුන් පැය කිහිපයකට පසු රුපියල් 10,000ක මුදල් ඇප සහ රුපියල් ලක්ෂ පහ බැගින් වූ ශරීර ඇප දෙකක් මත මුදා හරින ලදී.

මීට වසරකට පෙර ද 16 හැවිරිදි පාසැල් දැරියක් බරපතළ ලිංගික අපයෝජනයකට ලක්කිරීම සම්බන්ධයෙන් ක්‍රිෂාන්ත පුෂ්පකුමාර අත් අඩංගුවට පත්වූ අතර පසුව ඔහු එම පවුලේ පුද්ගලයන් බිය වද්දා තිබුණි. ආර්ථික අපහසුතා හා ආරක්ෂාවක් නොමැතිකම නිසා මෙම පවුලද බලවතෙකු හා පාතාල සම්බන්ධකම් සහිත මන්ත්‍රී වරයාව නීතියේ රැහැනට හසුකිරීමට වඩා තම ජීවිතය ආරක්ෂා කරගැනීම හොඳ බව සිතා නිහඬ විය.

මෙවර ඔහු අත්අඩංගුවට ගැනීම විදේශිකයෙකු දූෂණය කිරීමේ ප්‍රබල චෝදනාවක් වුවත් අගමැති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා නීතිපතිවරයාට දුන් නියෝගයක් අනුව නීතිපතිවරයා උපදෙස් දී ඇත්තේ ඔහුව වහාම නිදහස් කරන ලෙසයි.

Leave a Reply

අදහසක් තබා යන්න

කරුණාකර ඔබගේ අදහස් ඇතුළත් කරන්න.
කරුණාකර ඔබගේ නම ඇතුලත් කරන්න

- Advertisment -

ජනප්‍රිය ලිපි

පවිත්‍රාගේ බලපෑමට සෞඛ්‍ය අධ්‍යක්‍ෂ ජනරාල් ධූරයට හිතවතෙක්

ජ්‍යෙෂ්ඨත්වය නොසලකා හැර කනිෂ්ඨ නිලධාරියකු සෞඛ්‍ය සේවා අධ්‍යක්ෂ ජනරාල් තනතුරට පත් කිරීම වහා නිවැරැදි කරන්නැයි රාජ්‍ය සේවා එක්සත් හෙද සංගමය සෞඛ්‍ය ඇමැතිවරියගෙන්...

ආසාදිතයින් 414ක් හදුනා ගැනේ

කොවිඩ්-19 වෛරසය ආසාදනය වූ තවත් ආසාදිතයින් 414දෙනෙකු හදුනාගෙන තිබේ. රජයේ ප්‍රවෘත්ති දෙපාර්තමේන්තුව නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් සදහන් කළේ එම ආසාදිතයින්ගෙන් 62දෙනෙකු නිරෝධායනය වෙමින් සිටි...

කොරෝනා මරණ අසාමාන්‍ය ලෙස ඉහල යාමේ අවදානමක්

මෙරට කොරෝනා හා මරණ සංඛ්‍යාව ඉහළ යාම යම්කිසි බරපතල තත්ත්වයක් බව සියලු දෙනා අවබෝධ කරගත යුතු බව රජයේ වෛද්‍ය නිලධාරීන්ගේ සංගමය සඳහන්...

20වැනි සංශෝධනය අද සිට බලාත්මක වේ

පසුගිය දා පාර්ලිමේන්තුවේදී සම්මත වූ 20වන ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථා සංශෝධන පනත් කෙටුම්පතට කථානායක මහින්ද යාපා අබේවර්ධන මහතා අත්සන් කර තිබේ. පාර්ලිමේන්තු නියෝජ්‍ය මහ ලේකම්...

පාඨක අදහස්